JM Autoteknik

Bredsten Landevej 58, 7321 Gadbjerg
Medlem af No-Name
4,8
(118)
Få tilbud

    Værkstedet er en del af autobutler.dk

Sammenlign priser fra JM Autoteknik og spar penge når bilen skal på værksted. Bestil tid online med prismatch via autobutler.dk

Seneste bedømmelser

  • Arbejdet

    4.9

  • Servicen

    4.9

  • Dialogen

    4.9

  • Fremtoningen

    4.7

  • Prisen

    4.7

  • Beliggenheden

    4.1

Morten P.
03-06-2026
Dacia Lodgy 2013
Positivt hele vejen igennem
Peter R.
02-06-2026
Opel Insignia 2014
Bad autobutler om overslag på olieskift - filter m.m og som ekstra ‘opgave’ en ny bundprop, skulle selvfølgelig betale ekstra for den ekstra 0,5 liter , intet unormalt der, olie filteret kom ‘uheldigt’ af, og olie sprættede ud i motorrummet…, der blev tøret lidt og sprøjtet et par pift rens på…, ekstra kølervæske blev efterfyldt da der manglede 1,5 liter … Fik lov til at betale for bundproppen, som ellers skulle være med i tilbuddet, bilen stinker grimt af olie når man køre, hvide mærker fra hans fingre på sæder og rat (talkum fra hans gummihamdsker) samt er kølevæskebeholderen nu overfyldt, godt 10mm over max. Det oprindelige tilbud var på 995,- kom af med små 1400kr. Er ikke specielt imponeret, men point for at fastgøre et plastic skjold der manglede en plastik klips med en strips.
Besvarelse fra JM Autoteknik
02-06-2026
Hej Peter Tak for din tilbagemelding. Jeg vil dog gerne korrigere nogle af de oplysninger, du fremfører. Den nye bundprop var ikke inkluderet i tilbuddet. Det fremgår af bestillingen, at du ønskede en sekskantet bundprop i stedet for den eksisterende, og du blev ved aflevering af bilen informeret om, at dette var en ekstra del, som ville blive faktureret særskilt. Det accepterede du uden indvendinger. Derudover fremgår det af tilbuddet, at der var tale om udskiftning af bundpropspakning og ikke bundprop. Vedrørende oliefilteret sidder det placeret på en måde, hvor der ved afmontering kan løbe olie ud. Der blev efterfølgende rengjort omkring området, men der kan i enkelte tilfælde forekomme olierester, som først bliver synlige eller lugtbare efter en køretur. Hvis der har været mærker fra handsker på rat eller sæder, beklager vi naturligvis dette. Du holdt ved værkstedet i cirka 10 minutter efter arbejdet var udført, og havde du gjort os opmærksom på det med det samme, ville vi naturligvis have fjernet det på stedet. Angående kølevæsken blev niveauet kontrolleret og justeret korrekt ved afleveringen af bilen. Hvis niveauet efterfølgende er steget og nu står over maksimum, skyldes det ikke efterfyldning fra vores side. En stigning i niveauet efter kørsel kan i nogle tilfælde være tegn på overtryk i kølesystemet eller andre forhold ved bilen, som bør undersøges nærmere. Vi står altid ved vores arbejde og retter gerne eventuelle fejl eller mangler, men vi skal have mulighed for at se problemet og afhjælpe det først. Havde du kontaktet os med det samme, havde vi naturligvis set på bilen uden beregning. Med venlig hilsen Jacob Madsen JM Autoteknik
Carlen H.
26-05-2026
Kia Rio 2016
Ole
11-05-2026
Hyundai Ioniq 2022
Kun gode ting at fortælle.
Niclas K.
27-04-2026
Volkswagen Golf 2021
God og venlig service 👍🏻
Alex B.
12-12-2025
Volkswagen Touran 2021
Rikke O.
17-02-2026
Kia Rio 2014
Lars G.
30-01-2026
Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC 2020
Dejlig nemt og venlige mennesker, blev færdig som aftalt og pris som aftalt. Kommer gerne igen.
Simona H.
23-01-2026
Toyota Yaris 2017
Niels C.
14-01-2026
Peugeot 308 2019
Meget tilfreds. Værkstedet ligger lidt langt fra de større byer, men der er mulighed for lånebil, så det er ikke noget problem. Kommer gerne igen.

Søger du værksted i Gadbjerg?

Gør som 1.607.264 andre bilejere og få tilbud fra værksteder. Nemt og hurtigt.